У Черкаському національному вибудовують виховну систему за принципом Мішеля Монтеня:

«Тому, хто не збагнув науку добра, всяка інша наука приносить лише шкоду».


 Університет не тільки готує фахівців із багатьох спеціальностей, а й виховує порядних, добрих, небайдужих до чужих проблем людей. У виші діє потужний волонтерський рух.

Студенти долучаються до ініціатив різноманітних благодійних організацій та ініціюють такі заходи самостійно. Вони відзначають дні спонтанних проявів доброти, толерантності та ще безліч знаних у світі свят доброчинництва.

 

 

2018 рік

Студенти ЧНУ продовжують традицію донорства

Студентська рада Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилась до організації акції «Червоне — то любов».

14 лютого, у День усіх закоханих разом зі студентами ЧДТУ та Асоціацією молодих донорів України студенти Черкаського національного безкоштовно здали кров. Учасники акції також віддали гроші, які за законодавством України виплатила їм станція переливання крові, на лікування маленького смілянина Дениса Салого.

Учасникам Революції Гідності студенти присвятили волонтерську акцію

18-22 лютого Україна вшановує подвиг учасників Революції Гідності. Студенти 3 курсу напряму підготовки «Соціальна робота» та студентська рада навчально - наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва ЧНУ ім. Богдана Хмельницького традиційно відвідали Громадську волонтерську ініціативу «Наш батальйон — Укропський сухпай». Там робили заготівки, пакували супові та борщові набори для бійців, які захищають нас на передовій.

—   Ми займаємося доброчинною діяльністю постійно. Наші волонтери працюють, не покладаючи рук, вкладають у волонтерську справу силу, натхнення, любов, — каже голова студентської ради інституту Анастасія Щербата.

Нагадаємо, Черкаський національний університет не тільки готує фахівців із багатьох спеціальностей, а й виховує порядних, добрих, небайдужих до чужих проблем людей. У виші діє потужний волонтерський рух. Студенти, викладачі долучаються до ініціатив різноманітних благодійних організацій та ініціюють такі заходи самостійно. Вони відзначають дні спонтанних проявів доброти, толерантності та ще безліч знаних у світі свят доброчинництва.

Студенти зібрали кошти на лікування літньої жінки

Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького продовжують традиції доброчинності. Цього разу влаштували благодійну акцію на прохання студентки навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Мар'яни Орел. Дівчина звернулася до студентської ради свого інституту з проханням про допомогу недужій бабусі. Літня жінка хворіє на цукровий діабет, постійно приймає інсулін, пережила три тяжких операції. Родина спрямовує всі кошти на її лікування. Історія, розказана Мар’яною, викликала щире співчуття у ровесників.

Студенти 3 курсу напряму підготовки «Соціальна робота» зініціювали в інституті благодійну акцію «Випічка врятує життя». Вдалося зібрати 1912 гривень.

 

«Шкарпетковим флешмобом» відзначили День «сонячних людей»

До Всесвітнього дня людей із синдромом Дауна у Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся флешмоб. Університетська громада ЧНУ приєдналася до акції «Lots of socks», яка проводиться у всьому світі 21 березня. У цей день усі небайдужі підтримують людей із зайвою хромосомою.

У флешмобі взяли участь студенти, проректори, директори інститутів, викладачі. Зібравшись у фойє університету, усі вони надягнули на руки шкарпетки і разом промовили гасло кампанії: «Вони такі ж, як і ми!»

Університетська громада запрошується до Великоднього прибирання

Напередодні Великодня, у Чистий четвер, колектив Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького провів прибирання прилеглих територій закладу.

При собі мати рукавички та змінний одяг, а також гарний настрій та бажання облагородити територію

Студенти та викладачі зібрали Великодній кошик для бійців АТО

Перед Великоднем університетська громада провела благодійну акцію на підтримку воїнів АТО. На вияв своєї шани та поваги до захисників України студенти й викладачі принесли до університету Великодні дарунки — паски, писанки, солодощі та інше.

Ініціював благодійну акцію митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан (УПЦ КП). Університет долучається до неї другий рік. Цього року акція була ще більш масовою. Студентська рада університету організувала збір Великодніх дарунків у навчальному корпусі № 1. Представники всіх структурних підрозділів зібралися, щоб узяти участь у церемонії освячення благодійного вантажу.

Студентку Черкаського національного відзначили за благодійну діяльність

Адміністрація комунального закладу «Черкаський обласний онкологічний диспансер» Черкаської обласної ради нагородила студентку навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи й мистецтва Черкаського національного університету ім. Б. Хмельницького Інну Флоріанчик за активну участь в оснащенні паліативного центру.

Центр відкрито на базі закладу з вересня 2017 року. Нагородження приурочили до 10-тої річниці з дня створення ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи й мистецтва.

Відзначимо, що разом із Благодійною організацією «Благодійний фонд “Міжнародна асоціація підтримки України”» Ірина передала з Німеччини до України  44 лікарняні функціональні ліжка, 41 одиницю лікарняних тумб та 39 матраців. 

ЧНУ підтримав Всеукраїнську благодійну акцію «Ранець доброти»

Викладачі та працівники Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького традиційно долучилися до Всеукраїнської благодійної акції «Ранець доброти», яка вже третій рік поспіль проводиться за ініціативи Святійшого Патріарха Філарета.

У рамках акції за зібрані в університеті кошти для дітей із сімей загиблих учасників АТО, дітей переселенців та дітей із малозабезпечених сімей було закуплено 16 ранців. Як наголосив ректор університету, допомога дітям — це не лише виконання Божих  заповідей, а й обов’язок кожного громадянина.

Студенти-екологи взяли участь в акції «Міжнародний день чистих берегів»

Студенти 4-го курсу навчально-наукового інституту природничих наук Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького вкотре взяли участь в акції «Міжнародний день чистих берегів». У межах акції майбутні екологи прибрали частину берегу Дніпра.

Студентка Черкаського національного заснувала благодійний фонд «Життя без перешкод»

Студентка психологічного факультету Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Владислава Семенченко заснувала благодійний фонд «Життя без перешкод» для підтримки людей з особливими потребами. Презентація фонду та гала-концерт з цієї нагоди відбувся в міському Будинку культури ім. І. Кулика.

«Фонд «Життя без перешкод» лише розпочинає свою роботу. Вірю, що попереду у нас багато добрих справ. Ми докладемо максимум зусиль, аби люди з особливими потребами не відчували себе обмеженими. А сьогоднішній концерт ще раз підтверджує, що які б не були особливості у людини, вона може себе реалізувати та бути відкритою для суспільства», — зазначила під час виступу керівник фонду Владислава Семенченко.

Яскраві малюнки та дитячі усмішки: студенти ЧНУ розписали стіни відділення для дітей з інвалідністю

На стінах місцевого відділення соціальної реабілітації дітей з інвалідністю ожили зграї птахів. Оздоблення виконали третьокурсники навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького. Метою акції є підтримка дітей, які відвідують центр реабілітації.

За ідею розписів студенти кафедри образотворчого та декоративно-прикладного мистецтва взяли пташиний вирій. Серед птахів студенти також намалювали і фігури діток. Зображення мають декоративне стилізоване вирішення, аби дітям було легше та цікавіше розглядати зображення.

Над розписами працювали студенти Альона Антоненко, Оксана Бринзей, Анжеліка Коваленко, Олена Макаренко, Анастасія Небилиця, Анна Сущева, Таміла Трощенко, Роман Битяк, Анна Білик, Алла Герасименко, Борис Довгенко та Давид Суддя.
Для них така робота є цінним досвідом, адже під час неї майбутні художники навчалися створювати сприятливі умови для навчання та виховання учнів. Після завершення творчої роботи студенти познайомились із маленькими вихованцями реабілітаційного центру, які вийшли подивитись на оновлені стіни закладу. Захоплені погляди та дитячі усмішки стали найкращою подякою для студентів Черкаського національного.

«Ми бажаєм вам добра» — студенти ЧНУ дали благодійний концерт у Центрі надання соціальних послуг

Свято милосердя і добра подарували студенти навчально-наукового інституту педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва вихованцям і працівникам Територіального центру надання соціальних послуг міста Черкаси.

Концертна програма, підготовлена майбутніми соціальними працівниками, справила приємне враження на учасників заходу. Свої творчі здібності також продемонстрували і самі вихованці Центру. Вони виконали вальс, польку та заспівали українських народних пісень. Своїми виступами виконавці вчергове підтвердили, що незалежно від стану здоров’я і настрою, варто вірити в свої можливості і продовжувати жити активним життям.

—  Ми щиро вдячні всім, хто організував сьогоднішній захід. Особлива подяка студентам Черкаського національного, які постійно співпрацюють із нами. У світі живуть мільйони людей: здорових і, на жаль, тих, хто має вади здоров’я. Тому так важливо не лише знати це, а й робити добрі справи, — зазначила директор Центру Альона Щербак.

Про співпрацю з Територіальним центром надання соціальних послуг говорить начальник відділу виховної роботи ЧНУ імені Богдана Хмельницького Людмила Солодка:

— Родина Черкаського національного університету завжди підтримує благодійні акції та є їх ініціатором. Казкові птахи на стінах Центру — це наш перший спільний проект. Сьогодні — благодійний концерт.  Упевнена, що невдовзі ми знову зустрінемося.

Студенти Черкаського національного зібрали кошти на подарунки для дітей

У Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького відбувся благодійний ярмарок. Захід традиційно організовує колектив навчально-наукового інституту історії і філософії. Цього року до доброчинної ініціативи доєдналися представники усіх інститутів, факультетів, а також  профспілка університету.

Студенти стали активними учасниками акції. Вони принесли книги, одяг, предмети декору, гаджети, власні вироби та випічку. За словами голови первинної профспілкової організації ЧНУ Анатолія Стеценка, на зібрані кошти будуть придбані подарунки для дітей, які перебувають на лікуванні в обласному центрі дитячої онкології та гематології.

Студенти ЧНУ відвідали вихованців Центру соціальної та фізичної реабілітації людей з інвалідністю

Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відвідали вихованців Черкаського центру соціальної та фізичної реабілітації людей з інвалідністю «Перспектива». У межах візиту гуртківці «Джерела» разом зі своїм керівником — доцентом навчально-наукового інституту української філології та соціальних комунікацій Іриною Савченко та ідейним натхненником «джерельтян» — ветераном педагогічної праці та волонтерського руху Любов’ю Силкою побували на мистецькому заході

2017-2018 навчальний рік

 Інфографіка: Оксана Макаренко, студентка 2 курсу магістратури ННІ української філології та соціальних комунікацій
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького

 

2017 рік

Студентська рада ЧНУ ім. Б. Хмельницького закликає приєднатися до Благодійного марафону, який стартує 27 листопада і триватиме до 19 грудня.

У рамках марафону:

— Збір провізії для воїнів АТО — 28.11—30.11 (Студентська рада, отець Володимир).

Збір коштів, продуктів і речей для 503-го окремого батальйону морської піхоти та 59-ої окремої мотопіхотної бригади до Дня Святого Миколая (Козацька сотня ім. Б. Хмельницького, Студентська рада).

— Допомога з пошуком донорів для фотожурналіста з Кривого Рогу Дніпропетровської області Андрія Трубіцина (Студентська рада).

— Доброчинна акція (донорство) до Дня обіймів «Червоне — то любов» — 04.12 (Студентська рада).

— Благодійний показ фільму до Дня Збройних Сил України. Українське кіно на військову тематику — 05.12 (Студентська рада).

— Збір канцтоварів, літератури історичної, патріотичної та виховної тематики, цукерок для учнів Лисичанської школи (Студентська рада).

— Вистави для діток, хворих на ВІЛ (Студентська рада).

— Збір коштів на засоби гігієни (памперси) для маленьких вихованців Будинку дитини (ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи та мистецтва, Студентська рада).

— День Святого Миколая у Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкодиспансеру (Благодійний фонд ЧНУ під керівництвом Жанни Дробот, ННІ економіки і права, Студентська рада).

Усі небайдужі, які хочуть долучитися до цих доброчинних акцій, можуть звертатися до координатора благодійного сектору Студентської ради ЧНУ Аліни Козлової (тел.: 063 615 8490)

Професорсько-викладацький склад, працівники та студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького цього річ традиційно долучилися до всеукраїнської благодійної акції «Ранець доброти».

Ініціатор акції — Святійший Владика Філарет. На Черкащині служителі Української православної церкви Київського патріархату з благословення Митрополита Черкаського і Чигиринського Іоана організували збір коштів на ранці для школярів із родин переселенців, учасників АТО, загиблих захисників Вітчизни. І в ці дні близько 50 ранців, наповнених шкільним приладдям, будуть передані учням молодших класів по всій області.

 У храмі Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія першовересневі подарунки дітворі вручили ректор університету Олександр Черевко та настоятель храму отець Володимир. Два ранці буде надіслано школярам, які повернулися додому в Маріуполь.

— Господь нам заповідав: любіть ближнього, як самого себе. І сьогодні ми виконуємо цю заповідь, — звернувся Олександр Черевко до дітей та їхніх батьків. — Перше вересня — це свято, спрямоване в майбутнє. Адже батьки покладають надії на дітей і роблять усе, щоб ті мали кращу долю. Тому ми вітаємо всіх із початком нового навчального року і бажаємо здійснення мрій і сподівань!

Отець Володимир розповів, що цьогоріч, на відміну від попередніх років, організатори допомагали діткам, які підуть до шкіл Черкащини.

 Студенти та викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького до Великодніх свят у 2017 році традиційно реалізували доброчинний проект «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом».

У квітні студенти-волонтери ННІ історії і філософії спільно з викладачами порадували маленьких пацієнтів Черкаського обласного дитячого онкогематологічного відділення подарунками до Великодніх свят. Аби зібрати кошти на подарунки, провели благодійний ярмарок. До ярмарку виготовляли предмети Великоднього декору та аксесуари, топіарії (дерева щастя), декупаж-картинки на Великодню тематику, фарбували та розписували декоративні писанки та магнітики, випікали солодкі смаколики. Завдяки старанням волонтерів та небайдужості покупців вдалося зібрати 2500 грн.

Напередодні свята студенти-волонтери завітали до недужих дітей із виставою. За основу взяли добре відому, проте модернізовану на сучасний лад казку «Марійка та Ведмедик». Потурбувалися і про подарунки для дітей. Учасниками святкового дійства стали студенти Коля Нездолій, Андрій Шведін, Тарас Шевченко, Анна Орловська, Аліна Костюкевич, Катя Мигута, Віталій Каракай, Ярослав Хандусь. Приєдналася до вистави і випускниця інституту Юля Савченко.

 Студенти Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького долучилися до патріотично-просвітницького фестивалю «Народний герой», що відбувся в Черкасах у День пам’яті та примирення.

Урочисте відкриття відбулося 8 травня в Долині троянд і завершилося ходою до Пагорба Слави, де кожен охочий зміг взяти участь в акції «Перша хвилина миру».

Студентка ННІ української філології та соціальних комунікацій ЧНУ Владислава Громенко говорить: «Здорово, що більшість учасників грають у волейбол, фрізбі — це об’єднує і викликає лише позитивні емоції».

На фестивалі презентувала себе й кафедра військової підготовки ЧНУ ім. Богдана Хмельницького. Студенти-лектори розповідали про характеристики озброєння та демонстрували оснащення нашої армії. Вони показували нові бронежилети, бронеплити для них, каски, гранатомети і різного призначення міни.

Особливості локації «Криївка» відзначив її співкоординатор, студент ННІ історії і філософії ЧНУ, депутат Черкаської міської ради Максим Шило: «На локації проводилася лекція щодо українського національно-визвольного руху опору під час Другої світової війни. Люди дізналися нову інформацію про тогочасні військові події».

Одна з організаторів, координатор волонтерів, студентка ННІ природничих наук Наталія Ярошенко розповіла про особливості проведення таких заходів та непередбачувані проблеми: «Зараз українці особливо спраглі до підняття духу та просвітництва. Такі фестивалі дозволяють популяризувати патріотичний рух. Загалом, усе пройшло чудово, єдиною перепоною став вітер, який грайливо перекидав деякі стенди та фотозони. Але моя команда волонтерів із усім швидко впоралася, бо як кажуть, контроль — запорука якості».


2016 рік 

ЧНУ в 2016 році підтримав всеукраїнську благодійну акцію «Ранець доброти».

Допомогти зібратися до школи дітям із сімей атовців, загиблих військовослужбовців, переселенців із зони АТО закликав Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет.

Ректор ЧНУ Олександр Черевко, передаючи дітям ранці, куплені за зібрані в університеті кошти, наголосив, що допомога дітям, це не лише виконання Божих  заповідей, а й обов’язок кожного громадянина: «Сьогодні ми зобов’язані допомогти дітям військових і вклонитися їхнім батькам, які змушені захищати нашу країну від підступного противника».

Благословив акцію Митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан. Владика передав естафету допомоги дітям голові Черкаської облдержадміністрації Юрію Ткаченку та меру Черкас Анатолію Бондаренку.

Настоятель храму Святих рівноапостольних Кирила і Мефодія ієрей Володимир Штокало закликав небайдужих черкащан долучитися до «Ранця доброти», бо ж акція продовжується.

Студенти та викладачі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького до Дня Святого Миколая реалізували доброчинний проект для хворих дітей «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом».

У грудні студенти-волонтери ННІ історії і філософії на чолі з головою профбюро Мариною Захарченко та команда КВН «Колоритні» зібрали у маленьких пацієнтів Черкаського обласного дитячого онкогематологічного відділення побажання на подарунки до новорічних свят.

Щоб виконати дитячі мрії, у грудні був організований благодійний ярмарок. Напередодні організатори ярмарку виготовляли різдвяні віночки, новорічні аксесуари, листівки, випікали різноманітні солодкі смаколики для продажу.

Студентка Богдана Ткаченко ділиться враженнями: — Атмосфера майстер-класу була пронизана доброзичливістю та хорошими емоціями, адже кожним керувала одна мета — докласти зусилля задля такої доброї справи. Дякую організаторам, ви робите справжнє диво! Напередодні Дня Святого Миколая команда КВН «Колоритні» та студенти-волонтери завітали до недужих дітей із веселою виставою.

За основу взяли добре відому, проте модернізовану на сучасний лад казку «Колобок», а також потурбувалися про подарунки для дітей. Учасниками святкового дійства стали Анастасія Малишева, Андрій Шведін, Тарас Шевченко, Анна Орловська, Анна Бас, Юлія Шевченко, Аліна Костюкевич, Анна Каюк.

Капітан команди КВН «Колоритні» подякувала всім, хто взяв участь в організації свята для чудових дітлахів, які вірять у диво і понад усе мріють про одужання: — Робіть добрі справи і не будьте байдужими! Дуже важко морально, але воно того варте! Подарувавши посмішку маленькій людині у її по дорослому важкому житті, починаєш відчувати гордість за те, що ти робиш! «Душа наповнюється світлом».

Організатор акції доцент Марина Захарченко: «Першочергово хочеться подякувати студентам та викладачам ННІ історії і філософії, ННІ природничих наук, Науковій бібліотеці імені Михайла Максимовича і окремо б хотілося відзначити молодіжне крило Аграрної партії за значну фінансову підтримку. Ціную і вдячна кожному, хто був з нами!!!» Профбюро ННІ історії і філософії запрошує всіх охочих приєднатися і порадувати діток із онкогематологічного відділення своєю творчістю, майстер-класами або просто спілкуванням.

Студенти та викладачі ННІ історії і філософії вчергове реалізували доброчинний проект для хворих дітей «Віддай людині крихітку себе. За це душа наповнюється світлом».

Напередодні Великодніх свят у першому корпусі Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького відбувся благодійний ярмарок. Кошти збиралидля онкохворих дітей.

Організували захід команда КВК «Колоритні та незаурядні», студрада ННІ історії і філософії та голова профбюро доцент Марина Захарченко. Маленькі пацієнти Черкаського обласного дитячого онкогематологічного відділення написали листи, в яких розповіли, що мріють подарувати своїм матусям до Дня Матері. Щоб виконати дитячі бажання, напередодні організатори ярмарку виготовляли великодні віночки, топіарії (дерева щастя), декупаж-картинки на великодню тематику, фарбували та розписували великодні декоративні яйця та багато іншого. Позитивна енергетика і атмосфера щастя, які були невід’ємними супутниками майстер-класу, передалися і виробам. Виручені кошти з ярмарку, а це 1050 гривень, витратять на замовлені дітьми подарунки. Капітан команди КВК Аня Орловська говорить: «Рак – це та хвороба, з якою не можна залишати один на один. Подарувати посмішки і здійснити маленькі мрії недужих діток — це той мінімум, який може зробити кожна людина. Можливо, саме здійснення цих бажань допоможе з новими силами побороти хворобу. Спільними зусиллями ми зможемо тепер виконати більшість бажань».


2015 рік 

Благодійний фонд «Заради дитячої усмішки», створений викладачами й студентами Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького, влаштував концерт та аукціон на підтримку онкохворих дітей.

У міському Будинку культури ім. І. Кулика студенти та випускники університету провели благодійний аукціон. Лоти виготовили власними руками. Крім цього, на продаж виставлено було шість картин черкаських художників та картина, вишита студенткою університету. Усе це купували ті, хто прийшов на концерт.

— Допомога онкохворим дітям в університеті переросла у справжній волонтерських рух. Виник він понад 8 років тому. Саме відтоді ми зі студентами підтримуємо малечу, яка лікується в Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру. Збираємо кошти, на які купуються книжки, іграшки, подарунки до свят, гостинці, оплачуємо вистави лялькового театру. Закуповуємо шприци, дорогі медичні препарати. До волонтерського руху приєдналися за останні роки сотні людей, і не тільки з Черкаського національного. Спільними зусиллями придбано для Центру 4 магістралі для отримання тромбоцитів на суму 5 600 гривень, 3 апарати «Інфузомат» для очищення крові та необхідні системи до них на суму понад 51 000 гривень.

Цьогоріч, як і в попередні роки, підтримати благодійну ініціативу прийшли чимало містян.

Свою творчість дарували гостям вокальні та танцювальні колективи Черкас. Долучилися до заходу і депутати міської ради, а міський голова Анатолій Бондаренко придбав кілька лотів.

Завідувач Центру дитячої онкології та гематології Черкаського онкодиспансеру Ірина Іванова подякувала всім за те, що дають шанс на життя її маленьким пацієнтам. Вона наголосила, що така благодійна допомога надзвичайно важлива. Адже, за її словами, вчасно виявлене онкозахворювання та оперативне лікування є запорукою одужання.

Лікар також зазначила, що у будь-якому разі і за будь-яких обставин діти завжди лишаються дітьми. І навіть, перебуваючи на лікарняних ліжках, маючи невтішні діагнози, вони чекають новорічних свят і радіють навіть незначним подарункам. Саме з такими подарунками до дітей цього року, як і завжди, прийдуть викладачі та студенти Черкаського національного.

 

 Студенти підтримали двадцятирічного добровольця.  Студент Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького Олексій Драгун пішов добровільно захищати рідну землю і незабаром стане до оборони своєї Батьківщини на лінії розмежування.

Бійця збирали всією громадою навчально-наукового інституту історії і філософії.

Студентка 3 курсу Єлизавета Міняйло, за підтримки своїх батьків, подарувала бійцю термобілизну. Студент 4 курсу Тарас Шевченко подарував військове спорядження.

Не обмежившись цим, провели благодійний ярмарок.

Побратими Олексія Драгуна з козацької сотні ім. Б. Хмельницького на чолі з отаманом Сергієм Шарпінським, голова профбюро ННІ історії і філософії доцент кафедри АНІСІД Марина Захарченко, заступник директора ННІ історії і філософії доцент кафедри АНІСІД Олена Сухушина організували цей захід спільно з профкомом університету.

Найактивніші студенти, які взяли участь у ярмарку — Анастасія Кузьменко, Вікторія Чоботарьова, Анна Сараєва, Тарас Білобров.

Студентка 5 курсу Вікторія Івженко виставила на продаж речі власного виробництва — картини та серветки. Студентка 4 курсу Юля Пархоменко продавала вже знайомі кожному студенту інституту патріотичні браслети ручної роботи. Студентки 3, 4 і 5 курсів приготували багато солодощів і напоїв.

Приємно, що придбала собі речі на ярмарку колишня студентка університету, а сьогодні відомий волонтер, голова благодійного фонду «З вірою в себе» Альона Вербицька.

Усього було зібрано 1950 грн. Інститут дякує всім, хто долучився до цієї акції.

Магістрант ННІ історії і філософії, талановитий співак, наймолодший голова села Черкащини Артем Кухаренко запросив рідний ЧНУ ім. Б. Хмельницького на благодійний концерт «Дорогою далекою».

У селі Подільське почали збирати гроші на ремонт дороги, яка має символізувати дорогу життя селян, за словами Артема Володимировича. Проте нині дорога до села в жахливому стані.

Начальник відділу з організації виховної роботи студентів Тетяна Зорочкіна, викладач голови села Олена Сухушина та студенти ННІ історії і філософії Тарас Константінов і Андрій Шведін привезли в сільську бібліотеку подарунки від університету та побажали Артему подальших звершень. 

Радували глядачів виступи різноманітних колективів. Гурт «Пісенні кольори», учасниками якого є випускники Черкаського національного університету, вже не вперше виступав на сцені будинку культури села Подільське. Діана Євсєєва, Олександр Алехно, Аліна Зінченко, Юля Пономар, Юрій Сердюк й Антон Пещанський разом з Артемом Володимировичем стали чарівною музичною основою концерту. З особливим відчутям відповідальності співав для односельчан своєї бабусі аспірант ЧНУ, учасник музичної групи «Сонце в кишені» Олександр Дубина, співали також Сергій Гнойовий і Таїсія Мартинюк. Не лише власним голосом, а й звуком бандури зачаровував Олександр Мірошниченко. Танцювали для гостей і жителів Подільського маленькі диво-школярики, а юний сільський декламатор Антон Седлак звеселив гуморескою про подільську дорогу.

Чарівна ведуча вечора Зінаїда Вовк згадала та подякувала всім, хто долучається до розвитку та покращення життя в селі.

Поки на дорогу зібрали 15 135 грн.


2014 рік

Допомагають онкохворим дітям, підтримують людей, які живуть із ВІЛ-СНІД, людей із інвалідністю та похилого віку, проводять доброчинні заходи до свят, акції за здоровий спосіб життя, шукають разом із громадською  організацією «Друг» господарів для домашніх тварин. Напрямів, за якими здійснюється доброчинна діяльність, дуже багато, і університетська громада не втомлюється шукати нові способи творити добро.

Студенти під керівництвом викладачів підтримують малечу, яка лікується в Центрі дитячої онкології та гематології Черкаського обласного онкологічного диспансеру.

Проводиться збір коштів, на які купуються дитячі книжки, іграшки для ігрової кімнати Центру дитячої онкології та гематології, подарунки до свят, гостинці, оплачуються вистави дитячого лялькового театру. Закуповуються шприци, медичні препарати тощо.

До волонтерського руху приєдналися за останні роки сотні людей не тільки з Черкаського національного, але й з інших вишів міста.

Спільними зусиллями придбано для Центру 4 магістралі для отримання тромбоцитів на суму 5600 гривень, 3 апарати «Інфузомат» для очищення крові та необхідні системи до них на суму понад 51000 гривень.

У вересні 2014 року Центру дитячої онкології та гематології був подарований апарат шейкер-інкубатор, вартість якого становить близько 27000 гривень.

27 лютого відбулася презентація новоствореного Благодійного фонду «Заради дитячої усмішки». Створення фонду студенти та викладачі відзначили благодійним концертом, на кошти від якого придбали дороговартісне медичне обладнання.

«Віддай людині крихітку себе — за це душа наповнюється світлом». Саме ці слова Ліни Костенко вважають своїм гаслом викладачі та студенти універистету.

У 2013-2014 навчальному році студенти-волонтери ННІ педагогічної освіти, соціальної роботи і мистецтва організували вуличну соціальну акцію, присвячену Міжнародному дню толерантності. Взяли участь у Всеукраїнській національній благодійній ініціативі «Банк добрих справ» (організатор акції — Черкаська благодійна організація «Від серця до серця»).

Спільно з благодійним фондом «Інсайт» провели волонтерську акцію, присвячену Всесвітньому дню спонтанного прояву доброти. З Черкаським обласним відділенням Всеукраїнської мережі ЛЖВ взяли участь в акції «Дихати вільно», збираючи кошти для дитячого відділення Черкаського обласного протитуберкульозного диспансеру.

Разом із лікарняними клоунами розважали хворих дітей у рамках акції «Я люблю життя». У рамках цієї ж акції 25 волонтерів упродовж 9 тижнів збирали кошти для онкохворих дітей та дітей з важкими формами ДЦП (організатори акції — Волонтерський рух «Жити завтра» і черкаський осередок Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа ЛЖВ»). За підсумками першого туру акції 22 тисячі гривень передано чотирьом онкохворим дітям.

У вересні 2014 року на Театральній площі міста в акції «Спілкуємося та діємо», приуроченій до Всесвітнього дня миру, молодь розгорнула  масштабну кампанію з інформування про права людини та формування гендерної рівності. Волонтери організували флешмоб «Голуб миру», правову вікторину, з’ясували, про які власні права молодь не здогадувалася.

Варто згадати і благодійну акцію «Подаруй радість дітям», на якій зібрали кошти та іграшки для Черкаського обласного центру соціально-психологічної реабілітації дітей, і акцію «Неси своє добро», присвячену профілактиці ВІЛ-інфекції.

Цієї зими студенти ННІ історії і філософії в рамках доброчинного проекту«Віддай людині крихітку себе – за це душа наповнюється світлом» вчергове завітали до обласного дитячого онкогематологічного відділення. Студрада інституту організувала виставу, провели конкурси,  подбали про подарунки для дітей.

У листопаді 2014 року студенти провели круглий стіл із питань волонтерства за участю волонтера Світлани Федорової, викладача Жанни Дробот, представника ЧОО ВБО «Всеукраїнська мережа ЛЖВС» Олени Фрідріх.

Своєрідна участь у волонтерському русі студентів старших курсів і викладачів психологічного факультету. Їхні реципієнти – переселенці, учасники бойових дій і члени їхніх сімей, онкохворі. Студенти в межах соціально-психологічного театру працюють з онкохворими дітьми, а також у кризовому центрі.

Молодь не забуває дарувати оточуючим приємні моменти та ділитися оптимізмом, бадьорістю та радістю життя. Багатьом черкащанкам на все життя запам’ятається свято 8 Березня, напередодні якого усміхнені студенти-волонтери ЧНУ роздали перехожим жінкам півтисячі паперових тюльпанів із побажаннями щастя та любові. Не менш яскраві спогади у містян залишають видовищні свята, організовані студентами — конкурс «Міс ЧНУ–2015», під час якого збирали кошти на потреби армії,  благодійні концерти — «Зігріємо разом»,  «Рідна земля через об’єктив, а не приціл», «Та не однаково мені…» — для підтримки військових,  концерт у рамках акції «День добра», під час якого зібрали гроші на онкохворого лікування викладача.

Щоб створити дитячий майданчик у селі Подільське Золотоніського району, студенти організували благодійний концерт «Щаслива дитина — села перспектива». Майданчик, до створення якого долучилася громада університету, вже передано сільській громаді.

Нині вся Україна на передовій... Загалом університетською громадою зібрано більше 200 тисяч гривень, з них 150 тисяч спрямовано на допомогу бійцям української армії.

Серед вагомих здобутків — придбання тепловізора за зібрані 50 тисяч гривень для випускника університету, бійця 95-ї аеромобільної бригади. Немало і менш масштабних, але не менш важливих добрих справ. До Дня Святого Валентина студенти та викладачі збирали для військових солодощі, писали листи, робили власноруч креативні листівки.

Активісти збирають кошти на благодійних аукціонах та ярмарках. До прикладу, взимку було проведено благодійний аукціон, де викладачі університету виставляли цікаві лоти. Розігрувалися книги, рідкісні монети, вироби handmaid, зимова риболовля з викладачем, викладацький борщ і навіть катання з ректором на лижах.

Активісти плетуть маскувальні сітки, формують продуктові набори для солдат, виготовляють сухі борщі, допомагають волонтерським організаціям міста.

Навіть баскетбольний матч між командою Черкаського національного університету ім. Богдана Хмельницького та «Черкаськими мавпами» студенти присвятили захисникам Вітчизни. Кошти, зібрані від продажу квитків, та пожертви гостей  були витрачені на допомогу військовим.

Часточку тепла від університету у серці України отримують і школярі з Лисичанська. Університет має угоду про співпрацю з Лисичанською загальноосвітньою школою І-ІІ ступенів № 24. У жовтні 2014 року ректор Олександр Черевко та керівники студради університету Василь Дунаєвський та Даша Отрішко у складі офіційної делегації від Черкащини взяли участь у відкритті цієї школи. Це одна з чотирьох україномовних шкіл Лисичанська, і під час бойових дій вона серйозно постраждала. Відремонтували навчальний заклад завдяки Черкаській облдержадміністрації та голові Юрію Ткаченку.

Профспілковий комітет університету активно підтримує ініціативи студентів, як морально, так і матеріально. Профком неодноразово перераховував гроші у фонд сімей загиблих учасників Майдану та на придбання медикаментів для бійців, які знаходяться в зоні АТО.

Доброчинність стала невід’ємною складовою університетського життя!

Зараз в університеті генерують нові креативні ідеї і працюють над їх реалізацією!