bgb
 
 
 

Підрозділ як центр колективного користування аналітичними приладами для проведення фізико-хімічних досліджень функціонує вже десять років. На базі Центру виконано роботи за науковими грантами і держбюджетними темами, а також отримано результати, які увійшли у докторські й кандидатські дисертації науковців, дослідницькі роботи студентів.

Враховуючи вирішальну роль науки у розвитку високотехнологічних виробництв і зростанні на їх основі добробуту Української держави, нещодавно за ініціативи ректорату університету було розширено функції Центру, відкрито нові напрямки діяльності та зміцнено кадровий склад. До лабораторій рентгеноструктурного аналізу, вакуумних технологій, спектрального аналізу, електронної мікроскопії додалися лабораторія комп’ютерного моделювання, відділ математичного аналізу, відділ методичного забезпечення та відділ упроваджень. Для визначення стратегії діяльності сформовано раду Центру, до складу якої увійшли провідні науковці університету — професори ФедірФедорович Боєчко, Андрій Михайлович Гусак, Борис Пилипович Мінаєв.

Дослідницькою технологічною родзинкою, звісно, залишається експериментальний сектор досліджень, який очолює заступник директора Центру, кандидат фізико-математичних наук Ярослав Король. Теоретичними дослідженнями, розвитком методичного напряму та впровадженнями опікується директор Центру, доктор фізико-математичних наук Тетяна Запорожець. Вона вважає, що міжнародний досвід наукової діяльності та визнання, яке мають її колеги надзвичайно корисні у підготовці студентів як майбутніх конкурентноздатних неординарних дослідників.

— Ми маємо досвід підготовки фахівців, яких із задоволенням приймають наукові установи і виробництво як в Україні, так і за кордоном. Тож зараз важливо працювати над змістом навчальних дисциплін та формою їхньої подачі, щоб це було ефективно у сучасному, надзвичайно розширеному і мінливому, інформаційному просторі, — зазначає Тетяна Василівна.

Робота Центру ґрунтується на засадах, які є надзвичайно актуальними у контексті збереження української науки, відродження виробництва, підвищення якості освіти: 

  • по-перше, це єдність науки і освіти. Адже одним із нових напрямів діяльності центру є методичні напрацювання з урахуванням міжнародного досвіду й обов’язково у тісному зв’язку з науковими дослідженнями. А ще — інтенсифікація роботи зі студентами через створення дослідницьких груп.
  • по-друге, триває пошук і реалізація практичних завдань, пов’язаних із наукою та сучасними технологіями. Центр кооперує свою діяльність із рядом провідних наукових закладів та університетів України, а зараз активно працює над налагодженням контактів із підприємствами міста та області.

Центр не полишає діяльності з популяризації науки. Двері лабораторій відчинені для екскурсій студентів, школярів та всіх охочих.

Навчально-науковий центр фізико-хімічних досліджень
Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького


Джерело: cdu.edu.ua
Сайт Черкаського національного університету імені Богдана Хмельницького